Aktualności

Miło nam jest poinformować Państwa, że wprowadzamy do sprzedaży limitowany VOUCHER ŚWIĄTECZNY, w którym cała kwota vouchera jest do wykorzystania na badania profilaktyczno - diagnostyczne.

Od 08.12.2017 r., będą mogli Państwo nabyć dla siebie lub dla bliskich jako prezent świąteczny - VOUCHER.

Oferujemy 4 rodzaje VOUCHER`ów:
  • Zdrowa Kobieta,
  • Zdrowy Mężczyzna,
  • Zdrowe Dziecko,
  • Pakiet profilaktyczny,

Każdy z Voucherów zawiera określony zestaw badań profilaktyczno-diagnostycznych z rabatem aż do 50%.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z limitowanej oferty.
Nieprzerwalnie od 1993 roku, jako Centrum Medyczne realizujemy wiele akcji i kampanii promujących zdrowy styl życia i profilaktykę pierwszorzędową, zarówno wśród mieszkańców gminy Radzymin, jak również całego powiatu wołomińskiego.
Wiemy, jak ważnym elementem zdrowego stylu życia jest dbanie o zdrowie i promowanie edukacji profilaktycznej. Dlatego, jako placówka bliska pacjentom, podjęliśmy wyzwanie organizując juz po raz drugi Radzymisńki Dzień Zdrowia. 
To niezwykłe przedsięwzięcie zaaranżowane  z wielką starannością przez nasze Centrum Medyczne, w 2016 roku, zostało docenione przez mieszkańców gminy Radzymin, którzy zarówno w trakcie wydarzenia, jak i po zakończeniu zasypywali nas pozytywnymi opiniami i gratulacjami.
Jest to pierwsze w powiecie wołomińskim, tak duże wydarzenie promujące zdrowie i profilaktykę, na rzecz społeczności lokalnej.

Od 12 lat aktywnie uczestniczymy w „Dniach Spirometrii organizowanych w ramach europejskiej kampanii HEALTHY LUNGS FOR LIFE, przez Polską Federację Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergie i POCHP. Celem projektu jest zwrócenie uwagi Polaków na problemy zdrowia płuc. Przez wiele lat również współpracowaliśmy z prof. Witoldem Zatońskim i Fundacją Promocja Zdrowia.

Wielokrotnie byliśmy doradcami w zakresie zdrowia w audycjach prowadzonych przez lokalną stację Radia Fama, dotyczących profilaktyki i zdrowego stylu życia.
W tym roku podjęliśmy współpracę z Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej,  gdzie wspólnie promujemy profilaktykę przeciwuzależnieniową. W ramach współpracy prowadzona jest edukacja dla osób szukających pomocy oraz wsparcia.

Oprócz udziału w kampaniach ogólnopolskich i powiatowych, wielokrotnie byliśmy inicjatorem i autorem działań profilaktycznych na terenie gminy Radzymin, m.in. profilaktycznych badań USG piersi dla kobiet w wieku 20 - 40 lat, profilaktycznych pomiarów objętości płuc (spirometria), przeglądu stomatologicznego dla dzieci i młodzieży, bezpłatnych konsultacji dietetyka dla osób chorych na cukrzycę i z podejrzeniem cukrzycy. Regularnie organizujemy badania mammograficzne dla Pań w wieku od 40 do 59 lat, badania osteoporozy oraz konsultacje pulmonologiczne. Działania promujące zdrowie jakie do tej pory mieliśmy przyjemność zorganizować lub w których braliśmy aktywny udział, były bezpłatne dla uczestników.

Organizacja Radzymińskich Dni Zdrowia, to kwintesencja zebranych przez te wszystkie lata doświadczeń i wiedzy, którą chcemy przekazać naszym pacjentom, tym obecnym jak i tym przyszłym.

Obok działań promujących profilaktykę onkologiczną, skupiliśmy się na najmłodszych mieszkańcach gminy Radzymin. Dla nich przygotowaliśmy „Bilans dziecka”, w ramach którego oprócz podstawowych pomiarów (waga, wzrost), przeprowadzona została ocena wad postawy pod nadzorem medycznym i merytorycznym lekarzy pediatrów z naszego Centrum. Każde dziecko oprócz oceny wad postawy, miało wykonane badanie profilaktyczne związane z oceną wystąpienia wad stóp. Badanie zostało wykonane na najwyższej klasie sprzęcie diagnostycznym, przez doświadczonego podologa - rehabilitanta.

Naszym kluczowym celem było i jest, uświadamianie pacjentom, że to w dużej mierze od nich zależy, jak długo będą cieszyć się witalnością i dobrym zdrowiem.

W trakcie trwania pikniku, były ustawione punkty medyczne, w których można było wykonać bezpłatnie m.in. pomiar glukozy, ciśnienia czy zadać pytanie położnej.

Do dyspozycji naszych pacjentów oddaliśmy również mobilną pracownie, w której pod okiem specjalistów, można było wykonać badanie gęstości kości.

Równolegle, do części medycznej, podczas „2. Radzymińskiego Dnia Zdrowia”, była prowadzona część rozrywkowa, która składała się z trzech stref. Strefa animacyjna to przestrzeń do zabawy dla całych rodzin. W ramach zabaw, można było m.in. ozdobić swoją koszulkę, wykonać pluszaka ze skarpety lub złożyć statek kosmiczny z tak lubianych przez dzieci, klocków Lego. Natomiast w specjalnie przygotowanej strefie relaksu, dedykowanej dla tych co lubią odpoczywać na leżakach i hamakach, można było oglądać występy gwiazd ogólnopolskich jak i lokalnych na naszej scenie. Ostatnia strefa, to strefa zdrowego odżywiania, to miejsce gdzie można było zjeść dobrze i zdrowo. W strefie zdrowego odżywiania, królował zaprzyjaźniony z nami uczestnik m.in.  programu „Europa da się Lubić”, sam Kevin Aiston.

Całość wydarzenia poprowadziła znana prezenterka telewizyjna i ulubiona pogodynka, Pani Omena Mensa. Od 2014 roku prowadzi fundację, która pomaga potrzebującym w Ghanie i promuje tolerancję w Polsce. W 2016 była nominowana do zdobycia statuetki Gwiazda Plejady w kategorii „Osobowość roku” podczas Wielkiej Gali Gwiazd Plejady.

Centrum dowodzenia, była plenerowa scena, która oprócz prowadzącej, gościła Polityków, Samorządowców, lekarzy oraz artystów z lokalnych grup muzycznych i tanecznych.

2. Radzymiński Dzień Zdrowia uświetnił występ Grzegorza Wilka,  solisty oratoriów Piotra Rubika. Grzegorz Wilk śpiewał w największych salach USA i Kanady podczas kilku międzynarodowych tournee. Współpracował m.in. z Leszkiem Możdzerem, Włodzimierzem Korczem, Jackiem Cyganem.

Wierzymy, że organizowany przez Centrum Medyczne im. Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Radzyminie, „Radzymiński Dzień Zdrowia”, będzie wkładem w edukację zdrowotna i profilaktyczną naszej społeczności.